Uwaga!
Jest to preparat w postaci tabletek, o działaniu stymulującym układ odpornościowy organizmu. Preparat stosuje się pomocniczo w nieżytach błony śluzowej nosa oraz zatok i/lub gardła w przebiegu chorób przeziębieniowych.Nie należy stosować preparatu w przypadku nadwrażliwości na rośliny z rodziny złożonych Compositae, gruźlicy, zakażenia wirusem HIV oraz AIDS, białaczek, chorób autoimmunologicznych, jak np. stwardnienie rozsiane, choroby układowe tkanki łącznej (kolagenozy) i inne. Echinerba może wchodzić w interakcje z amiodaronem, cyklosporyną, glikokortykosteroidami, ketokonazolem oraz metotreksatem. Zachować szczególną ostrożność stosując lek Echinerba: u osób z rozpoznaną alergią (wziewną, skórną, pokarmową). przy równoczesnym podawaniu cyklosporyny i glikokortykosteroidów może nastąpić zniesienie efektu immunosupresyjnego, przy łącznym podawaniu amiodaronu, ketokonazolu oraz metotreksatu może dojść do uszkodzenia wątroby.W powyższych przypadkach przed użyciem leku skonsultować się z lekarzem.
Skład: Suchy ekstrakt z ziela jeżówki purpurowej (4,5-3,5 : 1) 100 mgSkładniki pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana, krzemu dwutlenek koloidalny, magnezu stearynian.
Zastosowanie: Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej: dorośli 1 tabletkę 3 razy dziennie, dzieci od 4 do 9 lat 1 tabletkę dziennie, dzieci starsze i młodzież do 14 roku życia 2 tabletki dziennie. Czas podawania nie powinien być dłuższy niż 10 dni codziennie lub 20 dni, co drugi dzień. Po miesiącu kurację można powtórzyć. W przypadku zażycia większej dawki preparatu niż zalecana: Przedawkowanie preparatu może spowodować lekkie dolegliwości żołądkowo-jelitowe. W razie przedawkowania przyjmować węgiel leczniczy. Możliwe działania niepożądane: Echinerba, w sporadycznych przypadkach, może powodować objawy uczuleniowe, najczęściej pod postacią reakcji skórnych. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.
Twoja opinia może być pierwsza.